fbpx
FÅ HJÆLP
..
Forlad siden

Hvem er vi?

Sekretariat

Sekretariatet er ansvarlig for planlægning, koordinering og gennemførelse af og fundraising til Bryd Tavshedens aktiviteter, såsom temadage, oplysningskampagner og rådgivning.

Isabella Wedendahl

Generalsekretær
isabella@brydtavsheden.dk

Christina Sylvest

Rikke Stærmose

Faglig leder
rikke@brydtavsheden.dk

Ditte Svensson

Kommunikationsansvarlig
ditte@brydtavsheden.dk

Johanne Nørregård-Nielsen

Temadagskoordinator
johanne@brydtavsheden.dk

Hanne Ludvigsen

Regnskabsansvarlig
hanne@brydtavsheden.dk

Niklas Larsen

YouTube vært
niklas@brydtavsheden.dk

Helena Sand

Fast frivillig
helena@brydtavsheden.dk

Bestyrelse

Formand Steen Andersen (ikke på billedet), næstformand Anna Cecilia Frellsen, Nikolaj Koppel, Tobias Petri, Astrid Haug og Bolette Christensen samt generalsekretær Isabella Wedendahl