Hvem er vi — Brydtavsheden
Please accept marketing-cookies to watch this video.
FÅ HJÆLP
..
Forlad siden

Hvem er vi?

Sekretariat

Sekretariatet er ansvarlig for planlægning, koordinering og gennemførelse af og fundraising til Bryd Tavshedens aktiviteter, såsom temadage, oplysningskampagner og rådgivning.

Isabella Wedendahl

Generalsekretær
isabella@brydtavsheden.dk
Telefon 21294417

Anders Laursen Graversen

Faglig leder for rådgivningen
anders@brydtavsheden.dk
Telefon 28694515

Lotte Brøndtoft

Fast frivillig
lotte@brydtavsheden.dk

Hanne Ludvigsen

Regnskabsansvarlig
hanne@brydtavsheden.dk

Lærke Arvedsen

Sanne Bach

Ansvarlig for Skoletjenesten
sanne@brydtavsheden.dk
Telefon 40242247

Helena Sand

Fast frivillig
helena@brydtavsheden.dk

Sophia Gugic Stæhr

Studentermedhjælper
sophia@brydtavsheden.dk

Magnus Schlesinger

Studentermedhjælper for billede- og videoproduktion
magnus@brydtavsheden.dk

Bestyrelse

Steen Andersen

Formand

Astrid Haug

Næstformand

Nikolaj Koppel

Bestyrelsesmedlem

Tobias Petri

Bestyrelsesmedlem

Bolette Christensen

Bestyrelsesmedlem

Dorthe Weinkouff Barsøe

Bestyrelsesmedlem