Hvem er vi — Brydtavsheden
Please accept marketing-cookies to watch this video.
FÅ HJÆLP
Forlad siden

Sekretariat

Sekretariatet er ansvarlig for planlægning, koordinering og gennemførelse af og fundraising til BRYD TAVSHEDEN’s aktiviteter, såsom temadage, oplysningskampagner og rådgivning.

Isabella Wedendahl

Generalsekretær
isabella@brydtavsheden.dk
Tlf. 21 29 44 17

Anders Laursen Graversen

Faglig leder for rådgivningen
anders@brydtavsheden.dk
Tlf. 40 24 22 53

Lotte Brøndtoft

Fast frivillig
lotte@brydtavsheden.dk

Hanne Ludvigsen

Regnskabsansvarlig
hanne@brydtavsheden.dk

Lærke Arvedsen

Sanne Bach

Ansvarlig for Skoletjenesten
sanne@brydtavsheden.dk
Tlf. 40 24 22 47

Daniel Vedsted

Kommunikationsansvarlig
daniel@brydtavsheden.dk

Tlf. 40 24 22 46

Magnus Schlesinger

Studentermedhjælper for billede- og videoproduktion
magnus@brydtavsheden.dk

Bjørg Line Rasmussen

Projektkoordinator
bjorg@brydtavsheden.dk

Tlf. 60 38 58 00

Bestyrelse

Bestyrelsen er en vigtig samarbejds- og sparringspartner for BRYD TAVSHEDEN’s sekretariat. Det gælder særligt i forhold til foreningens udvikling, visioner og mål. Derfor er vores bestyrelse også sammensat af personer, med stærke kompetencer indenfor hver af de fagområder, som vi beskæftiger os med.

Steen Andersen

Formand

Tobias Petri

Næstformand

Bolette Christensen

Bestyrelsesmedlem

Dorthe Weinkouff Barsøe

Bestyrelsesmedlem

Henrik Lehmann Andersen

Bestyrelsesmedlem

Anna Rørbæk

Bestyrelsesmedlem