Få hjælp Forlad siden Chatten er åben

HVEM ER VI?

VORES SEKRETARIAT

Vores sekretariatet er ansvarlig for planlægning, koordinering og gennemførelse af og fundraising til BRYD TAVSHEDEN’s aktiviteter, såsom temadage, oplysningskampagner og rådgivning.

Nedenfor kan du finde kontaktoplysninger på alle BRYD TAVSHEDEN’s medarbejdere.

Isabella Wedendahl

Generalsekretær
isabella@brydtavsheden.dk
Tlf. 21 29 44 17

Anders Laursen Graversen

Faglig leder for rådgivningen
anders@brydtavsheden.dk
Tlf. 40 24 22 53

Sanne Bach

Ansvarlig for Skoletjenesten
sanne@brydtavsheden.dk
Tlf. 40 24 22 47

Daniel Vedsted

Kommunikationsansvarlig
(Barsel til Jan. 2023)
daniel@brydtavsheden.dk
Tlf. 61 66 60 47

Birger Carlsen

Regnskabsansvarlig
birger@brydtavsheden.dk

Anne Frimodt-Møller

Fundraiser
anne@brydtavsheden.dk
Tlf. 30 17 30 73

Lotte Brøndtoft

Fast frivillig
lotte@brydtavsheden.dk

Olivia Gissel Sparrebro

Projektkoordinator
olivia@brydtavsheden.dk
Tlf. 60 38 58 00

Thea Birk Glædesdahl

Praktikant
Rådgivning
theab@brydtavsheden.dk

BESTYRELSE

Bestyrelsen er en vigtig samarbejds- og sparringspartner for BRYD TAVSHEDEN’s sekretariat. Det gælder særligt i forhold til foreningens udvikling, visioner og mål. Derfor er vores bestyrelse også sammensat af personer, med stærke kompetencer indenfor hver af de fagområder, som vi beskæftiger os med.

Steen Andersen

Formand

Tobias Petri

Næstformand

Bolette Christensen

Bestyrelsesmedlem

Dorthe Weinkouff Barsøe

Bestyrelsesmedlem

Henrik Lehmann Andersen

Bestyrelsesmedlem

Anna Rørbæk

Bestyrelsesmedlem