Hvem er vi — Brydtavsheden
Please accept marketing-cookies to watch this video.
FÅ HJÆLP
Forlad siden

Sekretariat

Sekretariatet er ansvarlig for planlægning, koordinering og gennemførelse af og fundraising til Bryd Tavshedens aktiviteter, såsom temadage, oplysningskampagner og rådgivning.

Isabella Wedendahl

Generalsekretær
isabella@brydtavsheden.dk
Telefon 21 29 44 17

Anders Laursen Graversen

Faglig leder for rådgivningen
anders@brydtavsheden.dk
Telefon 40 24 22 53

Lotte Brøndtoft

Fast frivillig
lotte@brydtavsheden.dk

Hanne Ludvigsen

Regnskabsansvarlig
hanne@brydtavsheden.dk

Lærke Arvedsen

Sanne Bach

Ansvarlig for Skoletjenesten
sanne@brydtavsheden.dk
Telefon 40 24 22 47

Daniel Vedsted

Kommunikationsansvarlig
daniel@brydtavsheden.dk

Telefon 40 24 22 46

Magnus Schlesinger

Studentermedhjælper for billede- og videoproduktion
magnus@brydtavsheden.dk

Bestyrelse

Steen Andersen

Formand

Tobias Petri

Næstformand

Bolette Christensen

Bestyrelsesmedlem

Dorthe Weinkouff Barsøe

Bestyrelsesmedlem

Henrik Lehmann Andersen

Bestyrelsesmedlem

Anna Rørbæk

Bestyrelsesmedlem